Genel Kullanım Şartları Ve Üyelik Sözleşmesi"Genel Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi", www.baykuspostasi.com'a üye olan, www.baykuspostasi.com'da alışveriş yapan veya yapma amacı güderek sitede dolaşan, Okuyan Baykuş Kardeşliği adlı Baykuş Postası'na ait oluşuma katılan herkesin okuduğu, anladığı ve peşinen kabul ettiği varsayılan genel kullanım şartlarını içeren sözleşmedir.

www.baykuspostasi.com ile karşılıklı bilgi veya ürün alışverişinde bulunan herkesin işbu sözleşmede yer alan maddeleri kabul ettiği varsayılır.

1. www.baykuspostasi.com yalnızca 18 yaş üzeri olan yetişkin kadın ve erkeklere hitap eder. www.baykuspostasi.com'a üye olan herkes üye olurken 18 yaşın üzerinde olduğunu beyan ve kabul etmiş sayılır. Yanlış bilgi vererek siteye üye olarak herhangi bir aktivitede bulunan veya alışveriş yapan 18 yaş altı bireyler, yaptıkları alışverişlerden kendileri sorumludur ve velileri, velilerden izinsiz gerçekleştirilen alışverişler gibi durumlarda Baykuş Postası'nı sorumlu tutamaz.

2. www.baykuspostasi.com'da alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, alışveriş yapabilmek için siteye üye (abone) olmalıdır.

3. www.baykuspostasi.com'da satışı yapılan kutular, "sürpriz" kutu olarak tanımlanır. Kullanıcılar, satın aldıkları kutuların içeriklerini önceden bilemez, göremez veya kutudan ne çıkacağını seçemezler. Bu bağlamda kutu ellerine ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek, kutudan çıkanları önceden bilmeme, seçememe vb. durumlardan dolayı meydana gelebilecek hoşnutsuzluklardan Baykuş Postası sorumlu tutulamaz.

4. Baykuş Postası yetkilileri ve çalışanları, sipariş edilen her kutu için, siparişi veren kullanıcının kişisel bilgilerini inceleyerek kutu içeriği hazırlar. Bu içerikler Baykuş Postası tarafından belirlenmiş olan bazı Kutu İçeriği Standartlarına tabidir.

5. Baykuş Postası kutuları kişiye özel hazırlanır; ancak benzer kişisel bilgilere sahip olan farklı kullanıcılara benzer kutu içerikleri gönderilebilir.

6. İndirimli / ücretsiz veya ücretli gibi herhangi bir yolla Baykuş Postası kutusu edinenler; bloglar, forumlar, sözlükler, kişisel internet siteleri de dahil olmak üzere hiçbir internet platformunda, yazılı, sözlü, fotoğraf, video ve/veya başka herhangi bir yolla kutu içeriklerini içeriklerin ne olduğu açıkça görülecek şekilde,paylaşamaz/içeriklerden bahsedemez. Kutu içeriklerinin ifşasının tespit edilmesi durumunda Baykuş Postası yasal yollara başvurabilir. Baykuş Postası ile ilgili paylaşım yapmak isteyenler, kutu içeriklerini açıkça göstermeyecek şekilde, kutuyu dışından, paketlemesini, veya iç kısmını (içerikleri göstermemek şartıyla) fotoğraf ve/veya video yoluyla paylaşabilir; tüm internet plarformlarında kutu içeriklerinden bahsetmemek koşuluyla Baykuş Postası ile muhattap olurken tecrübe ettikleri her şeyden yazılı veya sesli olarak bahsedebilirler.

7. Kullanıcılar, www.baykuspostasi.com'dan kutu satın almadan önce Hayat Anketi'ni doldurmalıdır. Hayat Anketi, kişiye özel kutu hazırlanabilmesi için sipariş veren kullanıcıyı "tanımak" amacı güder. Hayat Anketi'ne verilen cevapları her siparişte yalnızca bir Baykuş Postası çalışanı okur / inceler. Kullanıcıların, Hayat Anketi'ne verilen cevaplar da dahil olmak üzere Baykuş Postası'na verdikleri üyelikle ilgili bilgiler Baykuş Postası tarafınca korunaklı şekilde muhafaza edilir. Baykuş Postası'nın üst düzey yetkilileri dışında hiçbir Baykuş Postası çalışanına sipariş hazırlama dönemleri dışında anket cevaplarını inceleme erişimi verilmez.

8. Hayat Anketi cevapları da dahil olmak üzere, kullanıcıların www.baykuspostasi.com'da dijital yollarla ilettikleri e-posta adresi, ad-soyad, telefon, cinsiyet, TC kimlik numarası, doğum tarihi gibi temel üyelik bilgileri, (hukuki durumlar hariç) hiçbir koşulda üçüncü kişiler ve/veya başka kurum ve kurulaşlarla paylaşılmaz. Bu bilgiler yalnızca Baykuş Postası tarafından üyelik sahipleriyle iletişime geçmek amacıyla saklanır ve kullanılır.

9. Baykuş Postası'ndan satın alınan kutuların içerikleri sürpriz olarak tanımlandığından, sahibi tarafından kişisel zevkler kapsamında beğenilmemesi durumunda ürün ve/veya para iadesi yapılmaz. Kişilerin (ankette verdikleri cevaplar incelenerek) zevklerine uygun kutu içerikleri hazırlansa da, kişiler yine de kutu içeriklerini beğenmeyebileceklerinin farkında olmalıdır ve bu durumdan Baykuş Postası sorumlu tutulamaz.

10. Hayat Anketi de dahil olmak üzere kullanıcılar Baykuş Postası'na verdikleri tüm bilgilerde dürüst ve doğru cevaplar verdiklerini peşinen kabul etmiş sayılırlar. Yanlış / eksik / hatalı bilgi paylaşımı durumlarında ortaya çıkabilecek sonuçlardan kullanıcıların kendileri sorumludur.

11. Okuyan Baykuş Kardeşliği, sadece www.baykuspostasi.com'dan alışveriş yapan kullanıcılar için tasarlanmış bir oluşumdur. Oluşum, dışarıdan üye alımına kapalıdır. Oluşuma üye olmak isteyenler "obk@baykuspostasi.com" adresine e-posta göndererek katılmak istediklerini belirterek katılabileceklerdir.

12. Okuyan Baykuş Kardeşliği, Baykuş Postası kullanıcılarının, birbiriyle isimsiz / anonim olarak kitap ve mektuplaşmalarını sağlayan iyi niyetli bir oluşumdur. Oluşum kapsamında kullanıcılar, Baykuş Postası'nın oluşuma ait internet sayfasında belirttiği adrese kitap ve mektuplar gönderecektir. Baykuş Postası gelen bu kitap v mektupları rastgele olarak oluşumun diğer üyelerine dağıtarak, kullanıcıların birbiriyle isimsiz olarak kitaplaşmasına / mektuplaşmasına aracılık edecektir. Gelen ve giden kitap ve mektupların kargo ücretlerini Baykuş Postası karşılamaktadır.

13. Okuyan Baykuş Kardeşliği kapsamında gelen kitap ve mektupları Baykuş Postası hiçbir koşulda açmayacak, okumayacak veya incelemeyecektir. Kitap ve mektupların içeriklerinden Baykuş Postası sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

14. Okuyan Baykuş Kardeşliği'ne katılan kullanıcılar, bu oluşuma her türden (siyasi, dini, sosyal vb.) görüşe sahip insanların katılmış olabileceğinin farkında olmalıdır. Kendisine gelen kitap ve mektupların içeriğinden rahatsız olmaları halinde kullanıcılar Okuyan Baykuş Kardeşliği'nden ayrılabilir; veya isterlerse kendilerine bahsi geçen kitap ve/veya mektupları gönderen kişiye hukuki yollara başvurarak dava açabilirler. Herhangi bir hukuki / yasal yaptırım söz konusu olduğunda Baykuş Postası söz konusu kişi veya kişilerle ilgili sahip olduğu bilgileri yetkili kurum ve kurulaşlarla paylaşacaktır.

15. Okuyan Baykuş Kardeşliği kapsamında rahatsız edici, karşı tarafa maddi veya manevi anlamlarda zarar verici içeriklerin gönderilmesi konusunda Baykuş Postası sorumlu tutulamaz; Baykuş Postası'na dava açılamaz.

16. Okuyan Baykuş Kardeşliği kapsamında, gönderilen veya alınan mektuplarda veya kitapların içlerinde bulunacak notlarda (ad-soyad, adres, telefon gibi) kişisel iletişim bilgileri paylaşmak yasaktır. Bireyler, Okuyan Baykuş Kardeşliği kapsamında gönderilen mektuplarda veya başka herhangi bir yolla kişisel bilgilerini paylaşmayacaklarını peşinen kabul ederler. Yasak olmasına rağmen bu bilgileri paylaştığı için maddi veya manevi zarara uğrayan bireyler uğradıkları zarardan kendileri sorumludur ve bu durumlardan Baykuş Postası sorumlu tutulamaz.

17. Okuyan Baykuş Kardeşliği'ne katılan bireyler, bu oluşum dahilinde yaptıkları her türlü alış-veriş ve/veya paylaşımdan yalnızca kendileri sorumludur.

18. Baykuş Postası kutularından çıkan her türlü malzeme ve ürünün, sahibine ulaştıktan sonra yanlış / hatalı / dikkatsiz vb. kullanımından ötürü ortaya çıkabilecek zararlarından Baykuş Postası sorumlu değildir. Bu bağlamda, kutudan çıkan parçaların yenilmesi, yutulması, dikkatsiz ve yanlış kullanım nedeniyle kesiklere veya yaralara yol açması, parçaların ve malzemelerin çocukların eline geçmesi vb. ve bunlardan ötürü doğabilecek her türlü maddi / manevi zarardan kullanıcıların kendileri sorumludur.

19. Baykuş Postası aksini belirtmediği sürece siparişlerin kargo ücretleri, ürün ücretleriyle birlikte alıcılardan peşinen tahsil edilir.

20. Baykuş Postası, kötü niyetli olduğu ve/veya Baykuş Postası ürün ve hizmetlerini kötüye kullandığı / suistimal ettiği / hileli yollara başvurduğu /Baykuş Postası'na veya başkalarına zarar verme amacı güttüğü tespit edilen kullanıcılara açıklama / sebep belirtilmeksizin hizmet vermeme / hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir.

21. Baykuş Postası kutuları kişiye özel hazırlandığından, hazırlanmaları 7-10 iş günü arasında sürmektedir. Hava koşulları, kargodaki gecikmeler, Baykuş Postası'nın haricinde gelişen ürün tedarik süreleri vb. bu süreye dahil değildir.

22. Baykuş Postası, Genel Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi, Genel Gizlilik Politikası, Okuyan Baykuş Kardeşliği Kuralları; tüm sözleşme, bildirge, kampanya, pazarlama ve/veya tanıtım unsurları ve düzenlediği yarışma, çekiliş ve indirim etkinliklerinin tüm kural ve hükümleri de dahil olmak üzere kendisini ilgilendiren her konunun kural ve hükümlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


İADE VE DEĞİŞİM

1. Paketleri açılmış / nitelik bakımından "yeni" sıfatını kaybetmiş kutuların geri iadesi mümkün değildir. Paketi açılmış kutular için ürün ve/veya para iadesi yapılmaz.

2. Paketi açılmamış kutuların baykuspostasi.com'da alışveriş yapan bireylerin "Tüketicinin Cayma Hakkı" yönetmelikleri kapsamında belirtilen cayma hakları gereğince geri iadesi yapılabilmektedir.

3. Kutuların kargoda zarar görmesi durumunda, kutuyu teslim almamanız ve kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak tutturulduktan sonra teslim alınmayan kutular Baykuş Postası'na geri gelir ve size yeni bir kutu gönderilir. Kargoda zarar gördüğü halde teslim alınan kutular artık "iade edilemez" konumuna düşerler ve iadeleri talep edilemez.

4. Kutudaki herhangi bir ürünün size bozuk/kırık ulaşması durumunda kutu iadesi yapılamaz; ancak bozuk/kırık ulaşan ürünü 2 gün içerisinde Baykuş Postası'na bildirmeniz halinde bahsi geçen parçanın yenisinden bir tane daha gönderilerek durum telafi edilir.

5. Dükkan bölümünde satışa sunulan ürünlerin Tüketicinin Cayma Hakkı yönetmelikleri kapsamında iade ve değişimi yapılmaktadır.


www.baykuspostasi.com'da ürün veya bilgi alışverişi yapan herkes işbu sözleşmede belirtilen maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılır.


Baykuş Postası

www.baykuspostasi.com