Sıkça Sorulan SorularBaykuş Postası, canı sıkılan, sıkıntılarından biraz uzaklaşmak ve kafa dağıtmak isteyenlere, içi kişiye özel tasarlanmış kafa dağıtmalık kendin yap projeleri, aktiviteler, hediyeler, bazen başka başka sürprizler, mektuplar ve daha neler neler dolu kutular gönderen bir posta servisidir.
Nayır, bilemezsiniz. Baykuş Postası kutuları tamamen sürpriz içerikli kutulardır. Baykuşların insafına kaldınız yani, hihohoyt.
Bizde öyle "Sizi tanımıyoruz, o yüzden memnun edemeyebiliriz :(" gibi bahaneler yok. Size bir kutu hazırlamadan önce sizi mutlaka biraz tanımaya çalışıyoruz. Bunun için, sipariş vermeden önce sitemize üye olup Hayat Anketi adını verdiğimiz özel hazırlanmış birkaç tanecik soru yığınına cevap vereceksiniz. Bizim uzman baykuşlar da cevaplarınızı ve profilinizi inceleyerek size özel bir şeyler düşünmeye başlıyor. İşte böyle kişiye özel oluyor kutular.
Kutular kişiye özel olduğu için, öyle fabrikalaşmış hazır sistemciler gibi bir iki günde hazırlamamız mümkün olmuyor bizim. Üstünüzde düşünüyoruz, boru değil. Genelde kutular tahmini olarak 7-10 gün arasında hazırlanıp kargoya teslim ediliyor; ama ilerleyen aylarda bu süreyi kısaltmak için bir şeyler yapacağız, sabırsız baykuşlar olduğunuzu biliyoruz.
18 yaşın üzerinde olan yetişkin tüm kadın ve erkekler Baykuş Postası'na abone olup kendilerini sevindirik yapabilirler efendim.
Yok canıııım, abuklu bibikli bir şey çıktığından değil. Velilerinden izinsiz alışveriş yapan çocuklarla dolu bir çağdayız. Az mı gördük haberlerde, akıllı telefonunda oynadığı balık besleme oyunu için annişinin kredi kartıyla milyar dolarlık yem alan hınzır bıdıkları? Hem zaten bizim kutuların 18 yaş altı canlarımızın çok da ilgisini çekeceğini düşünmüyoruz. Ondan yani.
Bir şey olmuyor. Siz de herkes gibi siteye abone olup bir kutu sipariş ediyorsunuz, ama ödeme sayfasında size verilen kupon kodunu kullanarak ödeme yapmıyorsunuz. Sizin için de normal sipariş aşamaları ve standartları geçerli oluyor yani.
Tabii, neden edemeyesiniz ki? Size henüz ulaşmamış kutuların siparişlerini iptal edip ödemelerini size iade ederiz 3 iş günü içinde.
Eğer paketini açmadıysanız evet. El değmemiş bakire kutuları geri alabiliriz, ama paketi açılmış kutuları ne yazık ki geri alamıyoruz.
Kargo yolculuğu çok can sıkıcı bir şey. İleride kendi kargo şirketimizi kurana kadar bütün beceriksiz kargolara katlanmak zorundayız hep beraber. Eğer kutunuz kargoda zarar görmüş olarak gelirse, onu teslim almayın. Kesinlikle almayın. " Bunun şaftı kaymış" deyip kargo görevlisine tutanak tutturun ve bize geri postalayın. Biz de size yeni bir kutu gönderelim. Ama eğer teslim alırsanız, yeni kutu gönderemeyiz, bunu unutmayın.
Telaş etmeyin. Kutuyu açtığınızda kırılmış veya bozulmuş bir ürün görürseniz, bir fotoğrafını çekip bunu bize 3 gün içinde bildirin, olay sıcakken yani. Böylece biz de o fotoğrafla buradaki teknik baykuşları utandırıp ceza olarak tüylerini yolabilelim. Kutuyu geri alamayız, ama o bozuk olan parçanın yenisini hemen göndeririz.
Okuyan Baykuş Kardeşliği ile ilgili yazıyı bu sayfadan okuduktan sonra sormak istediğiniz bir şey olursa obk@baykuspostasi.com adresine e-posta göndererek sorabilirsiniz.